Pozor nepřítel naslouchá!

Zdroj: Novinky.cz

Tím nepřítelem je v dnešní době Ministerstvo AgroFinancí Andreje Babiše. Babiš odmítá respektovat platný zákon a sněmovní komisi nedodal za své ministerstvo ani jednu zprávu o odposleších, které provádí celní správa, která pod Ministerstvo AgroFinancí spadá. Koho a proč celníci v minulosti odposlouchávali a zda bylo odpouslouchávání v mezích zákona, tak nemá kdo posoudit.

 

Předseda komise Daniel Korte uvedl: „Od ministra Babiše jsem dosud neobdržel jedinou zprávu„.

Korte dále připomněl, že ministr Babiš usiluje o rozšíření pravomocí celní zprávy. „Vzhledem k tomu, že odmítá respektovat i platný zákon, jenž mu ukládá povinnosti, které ignoruje, zní to jako špatný vtip,“ tvrdí Korte s tím, že ministr vnitra předkládá příslušné informace o použití operativně-pátracích prostředků automaticky. Právní řád umožňuje používat odposlechy policii, Generální inspekci bezpečnostních sborů (GIBS) či právě Celní správě ČR.

„První místopředseda koaliční vlády ČSSD, ANO a KDU-ČSL porušuje zákony. Navíc se dopouští pochvalných výroků vůči nelidským praktikám třetí říše,” dodal Kalousek, který se obrátil na ČSSD a lidovce, zda chtějí nést za jednání ministra společnou odpovědnost.

Ministerstvo financí chce, aby celníci mohli vyšetřovat daňové trestné činy. To odmítá šéf resortu vnitra Milan Chovanec (ČSSD), který počítá s obnovením finanční policie.