Rádio Jerevan: V Sapě Babiše naučili osvědčený recept

Zdroj: toga.cz
stenesm_compressed
Babiš: Dneska jsem jako první ministr financí navštívil mezinárodně uznávané výcvikové středisko služebních psů Celní správy v Heřmanicích a převzal si toto krásné štěně belgického ovčáka, jmenovala se Force.

Pes na citronové šťávě

Pes s citronovou trávou je velmi populární vietnamské jídlo. Jemné psí maso spojené s pikantní citrusovou omáčkou z citronové trávy jistě uspokojí každého, kdo baží po vietnamské kuchyni.

Kroky
1.Získejte kilo psího masa. Pokuste se zajistit, aby bylo ze psa střední velikosti, na rase nezáleží (pokud již nemáte nějakou oblíbenou).
2.Nasekejte čtyři stvoly citronové trávy o délce cca jeden metr. (Pokud není dostupná čerstvá, můžete použít i zakoupenou mraženou nasekanou citronovou trávu.)
3.Smíchejte nasekanou citronovou trávu s třemi polévkovými lžicemi vietnamské rybí omáčky, dvěma čajovýma lžičkama limetkové šťávy a půlkou čajové lžičky limetkového koření.
4.Nasekejte psí maso na dvaapůlcentimetrové kousky. Přidejte vytvořenou marinádu a promíchejte. Směs ponechte přes noc v lednici.
5.Maso můžete udusit nebo ugrilovat. Oblíbená příprava je kousky masa napíchnout na dlouhou jehlu a připravit jako špíz.

Tip: podáváme s rýžovými nudlemi, jasmínovou rýží či opečenou bagetou.

Redakce: Fuj….

shockingb_compressed