Soud nařídil Babišovi aby se omluvil za lež

Zdroj: reflex.cz

Soud uložil ministru financí Andreji Babišovi (ANO), aby se omluvil moravskoslezskému hejtmanovi Miroslavu Novákovi (ČSSD) za svůj televizní výrok, v němž označil přípravu průmyslové zóny v Karviné za Novákův „kšeft“ a „tunel“. Babiš má také Novákovi zaplatit odškodné ve výši 100.000 korun, krajský politik chtěl dvojnásobek.

Vicepremiér má omluvu za své loňské srpnové vystoupení v České televizi zveřejnit v Mladé frontě Dnes, Právu a Deníku, a to do jednoho měsíce od právní moci rozsudku.

Novák u soudu poukázal na to, že výroky dostaly pod velký tlak nejen jeho samého, ale i jeho rodinu včetně nezletilé dcery. Podle hejtmana Babiš útočil v osobní rovině, jež neměla nic společného s rovinou politickou a profesní. Vicepremiérovi prý ve skutečnosti vadí, že mu Novák odporoval na jednání vlády, které se týkalo odchodů horníků do důchodu.

„Osoba tohoto postavení, vědomostí a autority ve státě by měla stokrát víc zvážit, co vysloví, než běžný občan,“ uvedla na Babišovu adresu Novákova právnička Jana Zwyrtek Hamplová. Podle ní nemůže být v zájmu žádné civilizované země, aby se vrcholný politik vyjadřoval o jiné veřejné osobě takto dehonestujícími tvrzeními.

Babiš k soudu nedorazil a hejtmanu Novákovi se odmítá omluvit.

Babišovo hnízdo uvádí na pravou míru:
Co je tedy pravým důvodem Babišova cirkusového vystupování dle svého vzoru, usvědčeného lháře, řešícího rozstříhané trencle a výroky desítky let mrtvého novináře Peroutky? Podobnost mezi Babišem a Zemanem není čistě náhodná. Oba dva, když jim teče do bot, dokážou neuvěřitelným způsobem odvádět pozornost od skutečných problémů, které je provázejí. Hejtman Novák totiž Babiše poslal do patřičných míst, když se mu nelíbilo vytvoření nové průmyslové zóny v moravskoslezském kraji. Na jednu stranu se bude dříve či později propouštět v OKD a to v počtech tisíců lidí a na druhou stranu je třeba tyto lidi nějakým způsobem nenechat padnout na úplné dno. Babiš původně nechtěl těmto lidem nijak pomoci a byl zásadně proti státní pomoci pro propouštěné horníky. Dále bylo více než zajímavé, že si před téměř dvěma lety nechal Babiš od jiného miliardáře, Petra Pauknera největšího obchodníka s uhlím u nás, zpracovat studii o OKD, aby věděl co je v OKD hodnotné a co ne a tento lidumil miliardář následně projevil o odkoupení OKD  zájem spolu s Martinem Ulčákem bývalým šéfem komunistické mládežnické organizace. Jde o miliardy korun a jak známe Babiše, vše by nakonec zaplatil stát z našich kapes jako v mnoha jiných případech.

Vysvětlení hejtmana Nováka

Neuvěřitelné, Babiš i po rozsudku soudu pokračuje ve svých lživých a odporných vyjádřeních. Holt, když má někdo vychování uherského grófa, tak mu zřejmě není rady ani pomoci.