Babiš by měl být dle stanov ANO vyhozen ze své vlastní strany

Zdroj: forum24.cz

Premiér České republiky půjde společně se svojí rodinou k soudu. Podle policistů nezákonně získal mnohamilionovou dotaci na stavbu svého luxusního víkendového sídla. Je to naprosto zlomový okamžik. Peníze měl navíc vzít nejen České republice, kterou momentálně řídí, ale také Evropské unii. Obrovská mezinárodní ostuda. Premiérovi hrozí deset let vězení. A to rozhodně není jediný problém, před kterým stojí.

Tak předně, jeho vláda by měla neprodleně padnout. Je zcela nepřijatelné, aby zemi vedl člověk, který stojí před soudem kvůli okrádání vlastního státu. Jan Hamáček by měl neprodleně opustit koalici. Vláda by měla padnout, ostatní strany by měly dostat šanci postavit novou vládu, případně hnutí ANO by vládu mělo sestavit s novým lídrem. Pokud by se nezdařilo, na řadě mají být předčasné volby.

Další věcí je osud Babiše v čele vlastního hnutí. To by měl podle stanov okamžitě opustit. V kodexu hnutí je totiž jasně uvedeno, že reprezentant, proti kterému byla podána obžaloba, neprodleně rezignuje na funkce i členství v hnutí. Takže? Kdy to Andrej Babiš sepíše?

A už Jan Hamáček vyvolal jednání? Už uvnitř své strany řeší jasný a rázný postup proti premiérovi, na kterého míří obžaloba?
Mnoho závažných otázek, které mají jednoduchou odpověď. Babiš na funkce a členství v hnutí nerezignuje. Hnutí není hnutí, ale politická divize jeho koncernu a v této divizi není síla, která by ho k odchodu donutila. On je šéf, členové jsou podřízení.

Jan Hamáček rovněž neudělá nic. Proč? Protože je to pravděpodobně poslední volební období, kdy je ČSSD ve vládě, poslední období, kdy je možná ve sněmovně a poslední období, kdy má Jan Hamáček na vizitce uvedeno místopředseda vlády. Šéf ČSSD opakovaně ukázal, že ve vládě zůstane za každou cenu. Pravděpodobně i kdyby ji Babiš vedl z vazby.

A tak, i když je současné dění okolo Babiše neskutečnou ostudou pro Českou republiku a pro něj osobně, nestane se pravděpodobně opět nic. Babiš, Babišová a jejich právníci budou kauzu dál protahovat jako dosud. Dál budou prostřednictvím svých médií očerňovat vyšetřovatele. Dál budou Babišem ovládnuté složky v policii pracovat na kriminalizaci vyšetřovatele a Babiš bude dál opakovat kampaň, lži, mafie. Přitom je to on, kdo od začátku lže, je to on, kdo vede kampaň proti vyšetřovatelům, a je to on, kdo společně se svojí rodinou měl postupovat jako mafie, jen aby si pomohl o padesát milionů.